چگونه تاثیر مکمل های چربی سوز را بیشتر کنیم؟

زمانی که می خواهید وزن تان را کم کنید اولین و مهم ترین موردی که باید به خاطر داشته باشید استفاده درست از مواد غذایی و چربی سوزی است. با اینحال گاهی از اوقات نمی توانید تنها به کمک مواد غذایی که می خورید چربی سوزی کنید. در چنین شرایطی دست به دامن مکمل های چربی سوز می شوید. این مکمل ها در میان ورزشکاران بسیار محبوب هستند و به شما کمک می کنند سریع تر به اهداف کاهش وزن تان دست پیدا کنید. با اینحال ترفندها و تکنیک هایی وجود دارد که قدرت مکمل های چربی سوز را بیشتر می کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی این ترفندها بپردازیم. پس همراه ما باشید.

پروتئین های مناسبی بخورید:

لازم نیست بدنساز باشید تا بتوانید از مصرف مکمل ها و غذاهای حاوی پروتئین نفع ببرید. پروتئین گرمازاترین درشت مغذی است که می شناسید.  برای پردازش پروتئین به انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت. به همین خاطر است که خیلی ها پروتئین را یک چربی سوز طبیعی می دانند. با مصرف  درصد بیشتری از پروتئین های با کیفیت می توانید چربی بیشتری بسوزانید و به بدن تان کمک کنید عضلات خود را در طول رژیم حفظ کند. حجم عضلات هم به شما کمک می کند چربی بسوزانید. هرچقدر عضلات بیشتر و قوی تری داشته باشید کالری بیشتری در طول روز نیاز خواهید داشت.

حجم عضلات می تواند انرژی طبیعی برای متابولیسم را تامین کند و هر چقدر این عضلات بیشتر باشند چربی سوزی هم به بهترین شکل ممکن انجام می شود. مکمل های پروتئینی همچون پروتئین وی، پروتئین کازئین و مکمل های رژیمی غذایی می توانند شما را در فرآیند چربی سوزی یاری کنند.

 قوی تر شوید:

خوب تا به اینجای کار متوجه شدیم که داشتن عضله بیشتر به شما کمک می کند راحت تر چربی سوزی کنید. اما آیا می دانید که چگونه باید عضله بسازید؟ چگونه می توانید ورزش کنید که عضلات قوی تری در طول رژیم داشته باشید؟ پاسخ به این سوال ها ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. شما باید قوی تر شوید.  هر روز تمرینات ورزشی تان را انجام دهید. سعی کنید تعداد تکرارهایتان را بیشتر کنید و تا جایی که می توانید بیشتر وزنه بزنید. با اینکار بدن تان را تشویق می کنید تا جایی که می کند عضله ها را بیشتر نگه دارد و برای تولید انرژی به سراغ چربی سوزی برود. بیشتر افراد تمرین کردن را با برداشتن وزنه های سبک اشتباه می گیرند. زمانی که شما وزنه های سبک تری بر می دارید به بدن تان می گویید که من به عضلاتم نیاز ندارم . پس می توانی از این عضلات برای چربی سوزی استفاده کنی! شما که چنین چیزی نمی خواهید؟

برای اینکه بدن قوی تری داشته باشید باید از تمرینات مناسبی هم استفاده کنید. بهترین کار این است که با مربی تان مشورت کنید و ببینید چگونه می توانید به کمک تمرینات مختلف بدن و عضلات تان را قوی تر کنید.

مکمل هایی همچون کراتین، بی سی ای ای و گلوتامین به شما کمک می کنند در طول چربی سوزی قدرت تان را همچنان حفظ کنید.

 از مکمل های قبل ورزش هم بهره ببرید:

زمانی که رژیم می گیرید ممکن است نتوانید هر روز تمرین کنید. روزهایی در زندگی وجود دارد که انگیزه و انرژی کافی برای ورزش را نخواهید داشت. در چنین شرایطی ممکن است نا امید شوید و دست از کار بردارید. زمانی که دیگر نمی توانید تمرین کنید بهتر است به سراغ مکمل های قبل ورزش بروید. این مکمل ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کنند. افزایش جریان خون، تمرکز بهتر ذهنی، بهبود پمپ عضلانی و افزایش انرژی تنها چند مورد از مزایایی است که مصرف مکمل های قبل از ورزش برایتان به ارمغان می آورد. یکی از محبوب ترین مکمل های قبل از ورزش نیتریک اکسید است. محصولات این چنینی به شما کمک می کنند مدت زمان طولانی تری ورزش کنید، قوی تر باشید و انرژی بیشتری کسب کنید. بهتر است برای انتخاب مکمل قبل از ورزش مناسب با مربی یا پزشک تان مشورت کنید. این مکمل ها به شما کمک می کنند بهتر چربی سوزی کنید.

 چربی های سالمی مصرف کنید:

برخی ها بر این باورند که به هنگام رژیم گرفتن نیازی به مصرف چربی ندارند و باید چربی های موجود در غذاها را کاهش دهند. این باور به هیچ عنوان درست نیست. واقعیت این است که چربی های سالم کمک تان می کنند بهتر از قبل چربی سوزی کنید. بیشتر ما اضافه وزن مان را به خاطر مصرف غذاهای حاوی آرد یا شکر به دست می آوریم. این چربی نیست که باعث افزایش اندازه دور کمرمان می شود.  خوب حالا که می خواهید سالم زندگی کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید نباید خودتان را از مصرف چربی های سالم محروم کنید. بدن شما برای عملکرد مناسب خود به چربی نیاز دارد. استفاده از چربی های سالم همچون چربی ماهی، دانه های کتان و اسیدهای چرب ضروری به شما کمک می کند راحت تر از قبل چربی سوزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *